High quality pigment FineArt print – Giclée

img-printerSprávná volba tiskové technologie, je tím nejdůlžitějším krokem, při výrobě kvalitních reprodukcí. Světovou špičkou je v tomto oboru inkoustová technologie firmy Epson. Tisk probíhá nanášením mikroskopických, okem neviditelných, kapek inkoustu v rozlišení 2880 DPI. Tato technologie známá pod francouzským názvém Giclée dokáže vytvořit dokonale jemné barevné přechody.
Pigmentové inkousty Epson Ultrachrome K3 jsou tou nejlepší volbou pro přesný a trvanlivý tisk. Tyto inkousty umožní fotografiím dosáhnout přesné reprodukce barev a obrazové kvality, jako nikdy před tím. Krásné, živé pleťové tóny, intensivní barvy, ohromující rozsah. Stejná kvalita přetrvá jeden lidský život a bude vypadat stále stejně za všech světelných podmínek. Průlomová technologie UltraChrome K3 Ink Vivid Magenta dále rozšiřuje široký gamut a nabízí přesné vykreslení barev bez barevného posunu. Ideální pro fine art tisk, a tisk fotografií.
Proč inkousty Epson vynikají nad konkurencí

  • Barevná kvalita – pigmenty s vysokou hustotou vytvářejí syté modré a červené odstíny, a přesné, neutrální a tmavé odstíny
  • Kontrola bíle a černé – tři černé inkousty a vyspělý černobílý mód zajišťují dokonalou kontrolu tónu a odstínu černobílých tisků. Navíc matný černý inkoust, umožňuje tisk na vysoce kvalitní matná a akvarelová média se zachováním vysokého kontrastu a hlubokých černých tónů
  • Barevná vyváženost – precisní šedá a barevné tóny bez nádechu
  • Stabilita – excelentní barevná stabilita a hladká gradace tónů mezi stíny a světly
  • Konsistence – metamerie je emilinována a díky tiskové hlavě Epson Micro Piezo  bude každý tisk jako originál
  • Archivní kvalita – tisky vydrží beze změny vystavené světlu, barevné až 150 let a černobílé více než 200 let (testováno institutem Wilhelm Research)